FELSTAGE

14:00 VINTAGE WINE

Kapela Vintage Wine se zformovala z kapely Neon Black. Mísí v sobě rockovou dravost s melodikou a energií irské a skotské muziky kterou sami nazývají Celtic Trash-folk (Něco mezi Celtic Woman a Motorhead: o ) ). Za čtyři roky své existence již stihli nepřeberně festivalů a akcí. Po singlu Deadmans Reel který proběhl rádiem Beat, vydali v roce 2012 debutové album Drums and Guns. Na koncertech kapely Vintage Wine to žije, whisky teče proudem a nejeden člověk z publika následující den vstává s kruhy pod očima.

Bandzone

15:30 JOHANNES BENZ

Johannes Benz je umělecké jméno zpěváka, skladatele, muzikanta, aktivisty a režiséra Jana Foukala. Nedávno vydal první album One Way Road, které vzniklo v době, kdy se v rámci příprav na realizaci svého filmu vypravil na hranice Kanady a USA mezi řidiče kamiónů. Vznikl základ audiovizuální roadmovie o ztraceném řidiči, a také série písniček.

johannesbenz.com | Facebook

17:05 WUNDERBAR BAND

18:40 BUG'N'DUB

Jestli se chcete nabýt vysokou dávkou dupavých rytmů a houpavých tónů vyražte na energií přeplněné vystoupení kapely Bug’n'Dub. MC Generál Kryshpeen svou perfektně zvládnutou angličtinou a skvělým hlasem umí vytvořit skutečně melodická kouzla. A slavný Adam Koller za bicíma dodává celkovému zvuku takovou šťávu, že větší sílu a profesionalitu si už opravdu nejde představit.

Facebook | Bandzone

20:30 BUTY

Tuhle kapelu snad ani není třeba představovat. Českou hudební scénu už brázdí skoro 30 let a přesto dokáže zaujmout i mladší publikum. Směs rocku, folku, country, jazzu a reggae, okořeněná nápaditými a vtipnými texty. Jestli se dostaví František Dobrota, co má jednu ruku dlouhou, nebo jestli se místo FELFESTU pojede podívat na tatu, to nevíme. Ale jsme si jistí, že jednou ráno vstanete a se slzou v oku si vzpomenete na jejich vystoupení.

www.buty.cz

Pubstage

14:45 VOBEZDUD

Písničkově-alternativní VOBEZDUD kombinuje prvky folku, šansónu, popu, diska a všeho možného i nemožného v místy až punkrockovém negližé. Hlavní slovo mají housle a akordeon, v písničkách s mnohohlasými refrény se Tereza. B., Fany.L. a Josefína. J. (frontwomenky a zakladatelky kapely) vyzpívávají z reálných problémů a traumat, aniž by ztrácely vtip a nadhled. Své koncerty kapela občas ozvláštňuje originálními kostýmy.


vobezdud.cz | Bandzone

16:15 SAYSOMETHING.CZ: TAJEMSTVÍ VESMÍRU

Saysomething.cz je uskupení okolo improvizátorské dvojice Metoděj Constantine a Dozer (Lojsa kvádr). Nabízí širokou škálu výstupů, které jsou postavené na pohotové improvizaci a interakci s publikem. Věnují se performance v několika odvětvých od moderování, divadla, poezii, HipHop až po charitativní akce a work shopy.

17:50 VASILŮV RUBÁŠ

Folk-reggae-punkové duo ve složení Filip „Vasilděda“ Novák (kytara, akordeon, zpěv) a Petr „Ruby“ Rubáš (perkuse, zpěv). Nápadité, trefné a vtipné texty, neotřelé a přitom chytlavé melodie, k tomu střídmá instrumentace, zároveň však zajímavé aranže – to vše je Vasilův Rubáš. Stylovou nezařaditelností a zároveň otevřeností a dravostí dokáže Vasilův Rubáš zaujmout jak folkové publikum, tak i festivalové diváky na punkovém festivalu.


vasiluv-rubas.cz | Bandzone | Facebook

19:30 MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO

"Tam kde končí cesta a začíná les stála opřená o stromy malá dřevěná chaloupka a v té malé dřevěné chaloupce bydlel Jirka s Honzou. Úplně sami. Mutanti hledaj východisko. Jsou."

Pod názvem Mutanti hledaj východisko vystupují dva spolužáci z pražské DAMU, raper a textař Jan Vejražka a Jiří Konvalinka, který má na starost instrumentální složku (známý je též jako hráč na elektrifikované housle ve formaci Vložte kočku). Na každém ze zatím poměrně malého množství odehraných koncertů zaujali publikum také osobitou pódiovou prezentací ve speciálních mutantích kostýmech.


mutantihledajvychodisko.cz/ | Bandcamp | Facebook